Turqia vdiq!

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka nisur të përpilojë strategjinë e tij për shtetin pas fitores në referendum. Ai ka …

Terrorizmi godet Rusinë

Komiteti Kombëtar Antiterrorizëm i Rusisë ka njoftuar se një bombë është gjetur dhe çaktivizuar në një tjetër stacion metroje në …

Le Pen: BE-ja do të vdesë

“Bashkimi Europian do të vdesë dhe globalizmi do të mposhtet”. Nuk kanë fund deklaratat polemizuese të Marine Le Penit, që …