Dardani, Kryesore, Ndodhi sot, Te Gjitha

Lëkundje tërmeti në Kosovë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës rihter ka rënë ditën e sotme në Kosovë.

Epiqendra ka qenë rreth 18 km nga Mitrovica dhe 15 km nga Prishtina.

Thellësia e këtij tërmeti ishte 10 km, teksa nuk  ka raportime për dëme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *