Kryesore, Ndodhi sot, Pushteti, Te Gjitha

E akuzon për shpifje dhe kërkon kompesim, Rama padit Haradinajn

Kryeministri Rama ka ngritur zyrtarisht padi ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës Ramush Haradinaj.

Siç raporton Klan Kosova padia është dorëzuar të mërkurën në Gjykatën Themelore në Prishtinë.

Rama e akuzon Haradinajn për shpifje dhe kërkon kompensim të dëmit.

Padia me mbi 30 faqe, pretendon se Haradinaj ka shpifur ndaj Ramës, për deklaratat e tij që i ka dhënë në lidhje me temën e shkëmbimit të territoreve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *