Te Gjitha, Yjet

Nga votat tek “netët e nxehta”, personazhe të Show Bizz-it në përgjime

Bota e Show Bizz-it prej disa ditësh është përfshirë në një vorbull përgjimesh, pas arrestimit të Hermes Nikaj, ose siç njihet nga të gjithë si “Zogu i Tiranës”, për prostitucion. Të shtunën në media, janë publikuar përgjime ku Hermes Nikaj flet me moderatoren, Dajana Shabani për blerje votash.

Pjesë nga përgjimi 

Dajana: Zogu votove ti motra?

Zogu: Jo Akoma.

Dajana: Shko të lutem se më duhet shenja jote, ta çoj me foto, të kam motra zemër.

Zogu: Po mi.

Dajana: Se është orari që e fiks hajt, të japi motra njëzet mijë lekësh, shko.

Zogu :O sa mirë, kur tani ja për gjysëm ore.

Dajana: Ik motra se në orën shtatë mbyllën qendrat e votimit.

Zogu: Bëje gati njëzet mijë lekshin.

Dajana: Ta bën motra, ta bën motra, por merr edhe ndonjë këto grupin e gatshëm, votojnë këto?

Zogu: Ku di unë, ç’i du këto po votoj për vete, ta çoj më aplikacion po hec..

Dajana: Mirë. Po mere merre i çik motra një shoqe. Thuaji, merr dikë mamin vetë i dytë.

Zogu: Po po, bëje gati njëzetëshen.

Dajana: Mirë ta bën motra, ma ço më ashtu se mos rrej Zogu, se del aty për atë Allah.

Zogu: Për çfarë?

Dajana: Del kur nuk e ke votu.

Zogu: Qyqja unë thashë ta çoj me kështu gishtin moj…

Dajana: Shko, shko se e bën dhe me stilolaps, por halli është ta bësh tamam. Për zotin të del emri që nuk ke votuar. Për zotin betohem për gocën. Shko mere dhe mamin e shko voto se afër e keni. Te kush shkollë e ke ti, tek “Qemal Stafa”?

Zogu: Dy hapa e kemi..

Dajana: E mirë hik.

****

Për këtë ngjarje këtë të diel kanë reaguar dy partitë kryesore të Opozitës, që i kanë kërkuar SPAK të hetojë për shit-blerjen e votave. Pak orë më vonë, reagoi vetë moderatorja Dajana Shabani. Kjo e fundit në një postim në rrjetet sociale shkruan: “Unë nuk mund të mbaj përgjegjësi për jetën personale dhe private të një kolegu.
Më pas po përmendem për shit-blerje vote! Kjo është një batutë e bërë live në emisionin tonë dhe është një batutë mes miqsh. Pra ju lutem në rastin kur përmendni emrin tim, mos bëni tituj që nuk kanë të bëjnë me përfshirjen time në shumë çështje”. Po gjatë kësaj të diele të tjera përgjime janë bërë publike, ndërsa dalin në skenë të tjerë personazhe.

Biseda e Zogut me modelin

Zogu: Minimumi pesëqind eurosh duhet të shkoj, do të shkojë muaji ty me atë…minimum. Dëgjo këto sikur njëqind euro në javë, njëqind e ca të të japi ty ai, ti je…,ti shtatëqind mijë lekëshin. Pesëqind euro në muaj, ti duhet ti kesh prej atij dhe je shumë mirë. Edhe ndonjë pikë tjetër e takon, pak atje pak atje. Se çdo gjë është me moshë, e kupton. Pezjeçe, pezjeçe sa herë takohemi apo atë…(Flasin njëherësh)

Zogu: Po nuk të bën punë…

Modeli:…sepse nuk është se më jep shumë dhe ti kem. Mi jep pak nga pak, ta takoj shpejt…

Zogu:Do ti çoj unë të dyja, hajt se takohemi në darkë te “A****” nga ora nëntë mos e rruaj fare të lutem.

Modeli: Okej takohemi nga ora dhjetë do marr dhe N** me Xh***…, do i sjell në Tiranë, sonte t’rrime këtu nga unë…

Zogu: Vdes për Iva Alikon…

Pasi janë takuar në mbrëmje me Hermes Nikaj dhe modeli, ata kanë qëndruar në një banesë, pikërisht në shtëpinë e “Zogut”, ku nga biseda që ka përgjuar prokuroria rezulton se nata, ka qenë mjaft e zjarrtë dhe ku flitet për bjonden e Showbizz-it, Iva Alikon.

Kjo natë e zjarrtë ka ndodhur në banesën e Nikaj, ku sipas bisedës kuptohet se ka qenë prezente dhe nëna e “Zogut të Tiranës”. Biseda e përgjuar është realizuar, në datën 5 korrik 2019 rreth orës 13:44, ku një person i panjohur deri në këto momente për policinë dhe prokurorinë telefonon Hermes Nikaj, ku mes tyre zhvillohet kjo bisedë si më poshtë:

Zogu: Unë isha me K** dhe me këtë F.P (vijon bisedën me pëshpërimë) pastaj erdhi ky tek shtëpia ime. Kena bo seks jena k’naq o Zot, se kisha nja dy apo tre javë, se s’bërtas dot. Kisha nja dy-tre javë pa nejt me kto, iiii sa jam kënaq. Unë pa gjumë gjithë natën, në orën tre më ka kap gjumi. Kur u zgjova unë, shof gjashtë e gjysmë e mëngjesit, pa gjumë gjithë natën.

Personi:Po unë që kam fjet në orën katër e gjysëm.

Zogu:Tu e bo…

Personi:Jeni kënaq e, shkër*** qeke kënaq. Po të shpija jote, po a sështë mami yt aty?

Zogu:Po lere, po unë kam shtëpinë e madhe si ty, edhe më të madhe se taten.

Personi:Ti e ke më të madhe ndoshta, unë se kam shumë të madhe.

Zogu:Unë e kam o zemër, kam dhomën time aty, sa jemi kënaq hiii,uaaaa

Zogu:Vdes për Iva Alikon dhe do me fry shumë, ça ti bëj atij mo burr…është i vogël mi, njëzet vjeç. Si kemi qën ne, dikur që s’digjoshim njeri.

Personi:Pse njizet është?

Zogu: Po

Zogu:Çi kam punuar dje unë, ja kam fut llapën tek b**,hiiii

Personi:Or ti jam nana e Tiranës unë.

Zogu:Nana, njishi i Tironës. Erja e Tironës, Zogu i Tironës.

Personi:Ej, po tashi ky të q… ty tani, apo ky q…j.

Zogu:Ja të ha nji çap bukë dhe po vij, se jam pa bukë.

Personi:Ej, hajt bëjm i gik me Xh** hajde i her

Zogu:Po është plaka aty moj qyqja

Personi:Uaaa po e di

Zogu:Hajde mo, po hajde se kot nuk them unë

Zogu:…buk ti them mamit, (thërret me zë të lartë) O mami, ma be gati, më hidh i çik bukë të haj unë, mirë shpirt.

Nata e nxehtë në shtëpinë e Hermesit
Pa kaluar shumë nga kjo bisedë, Hermes Nikaj ka telefonuar të dashurin e tij, modelin F.P, ku gjatë bisedës të dy së bashku nuk e fshehin entuziazmin e natës që kanë kaluar së bashku. Mes tyre zhvillohet kjo bisedë, të cilën prokuroria e ka përgjuar plotësisht, ku “Zogu i Tiranës”, i thotë modelit se i kishte bërë një surprizë shumë të bukur para ditëlindjes. Më tej, Hermes Nikaj i flet për një punë të pambaruar, të lënë përgjysmë, pasi N-ja, ndodhet jashtë shtetit dhe ende nuk kishte mbërritur në Shqipëri.

Biseda
Zogu:Uaaa sa jam kënaq zemër, ti meriton shumë, shumë, shumë, shumë

Modeli:Hë hë hë hë hë

Zogu:Do rimë bashkë gjithmonë se unë do të respektoj shumë fare. Unë sa kënaqem me ty, nuk kënaqem me asnjë fare, hihiihi.Ça ke punuar tiiii, apo ishte kështu si surprizë para ditëlindjes.

Zogu: Q… robrt për zotin lart, uaaa i shkruajta unë se N…ishte jashtë, vinte nga java.

Modeli:Epo mirë..

Zogu: T’çoj lali jot dhe mos e rruaj k** na plasi b***. Lekët e kollovarëve zemër.

Modeli:E di,e di

Zogu:Ta bëj lali jot, por unë kur të them po, po ti e di, unë nuk të rrej. Të ishte ashtu, të thasha jo jo.

Modeli:Ëhë

Zogu: S’ka mundësi,s’ka ndonjë gjë.

Modeli:E di

Zogu:Se atje bën pak o zemër, njëqind janë maksimumi më shumë se njëqind e pesëdhjetë euro, nuk e besoj se do marri dyqind mijë lekë. Unë i hoqa mënjanë dy tani, dyqind mijë lek, katër pesëdhjeçe. I paç sa për sy. A do prapë?

Zogu: Ihhh, o unë thashë se nuk, unë thashë pale ku do shkoj, ço q… andej nga TEG-u ky…

Modeli: Jooo

Zogu: Kur the ti nëpër shkallë, prit o jeta boll u ngopa për sonte. Hahahaha.

Modeli: Jo line të thashë, unë tregova dhe vetë për ty, që anulova atë, kur erdha për te ty.

Zogu: Po dhe për mua, me nejt me mua…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *