Kryesore, Pushteti, Te Gjitha

Rama: Meta si Xhike Qamili, shkaktar i konfliktit Kushtetues

Kryeministri Rama shkoi të votonte rreth orës 10:00 në selinë e PS për delegatet e Kongresit të kësaj force politike.

Më pas, ai u ndal në hyrje të godinës së PS për tiu përgjigjur interesit te mediave.

Pyetjeve të gazetareve mbi cështjen me të diskutuar të momentit, përplasjet për emerimet e anëtarëve të Gjykates  Kushtetuese, Rama iu përgjigj duke akuzuar Presidentin Meta si shkaktarin dhe burimin e këtij konflikti.

Madje kreu i qeverise nuk nguroi ta krahasoje Presidentin me Haxhi Qamilin, duke thene:

 

“Ai eshte bere si Xhike Qamili, sa te kete katundin, nuk pyet per Francen”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *