Pushteti, Te Gjitha

Kryemadhi: Shqipëria e gjunjëzuar nga krimi, Kushtetuesja zgjidh krizën

Ngritja e gjykatës kushtetuese sipas kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi është një hap shumë i rëndësishëm drejt zgjidhjes së krizës politike.

Në një intervistë për zërin e amerikës, Kryemadhi deklaroi se vendi është gjunjëzuar përballë krimit dhe korrupsionit pikërisht për shkak të mungesës se ketij institucioni.

Duke folur per daljen jashte sistyemit, Kryetarja e LSI-së tha se kjo është fatura që duhet paguar pavarsisht se opozita u demtua nga djegia e mandateve.

E pyetur per reformen zghjedhore Kryemadhi deklaroi se nuk do të marrin pjesë në komision por do të vijojnë punën në mënyrë të pavarur duke bashkëpunuar me partnerët strategjikë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *