Kryesore, Ndodhi sot, Te Gjitha

Familja Bush nderon gazetarin shqiptar

Ish-presidenti Amerikan George Bush dhe bashkëshortja Laura jo vetëm kanë qënë të fundit familje presidenciale që kanë vizituar Shqipërinë por nuk e kanë harruar respektin për Shqipërinë dhe Shqiptarët .Ditët e fundit Bushët kanë vlerësuar gazetarin shqiptar Enrik Mehmeti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku ata dhe jetojnë.

Pas aktivitetit në Dallas të Teksasit, bashkëshortja e ish-presidentit Bush,Laura ka dërguar dhe një përshëndetje për qytetarët Shqiptarë nëpërmjet gazetarit shqiptar.

Gazetari Enrik Mehmeti është ndër gazetarët më të vlerësuar në kampin kombëtar dhe ndërkombëtar për shkak të angazhimit dhe realizimit të materialeve eskluzive me interes kombëtar dhe ndërkombëtar duke u quajtur dhe “ambasador mediatik” në rrjet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *