Kryesore, Pushteti

Veliaj do i zë vendin Ramës në krye të PS? Ja si përgjigjet ai

Erion Veliaj ka deklaruar më parë se marrëdhënia me kryeministrin është si “mishi me thoin”.
Teksa shumë e shikojnë në krye të PS-së, Erion Veliaj hedh poshtë zërat se mund të jetë në vend të Ramës.

Në Ora News, kryebashkiaku i është përgjigjur nëse do të bëhet kryeministër.

Rudina Dembacaj: Shiko lali Eri nëse unë e ti bëhemi shumë miq, ti do bëhesh kryeministër, unë kryetar bashkie.

Erion Veliaj: Kryeministri e kemi njish dhe secili po e bën punën me qejf.

Rudina Dembacaj: Unë jam parashikuese.

Sipas një sondazhi të bërë nga ky televizion 56.1% e qytetarëve shqiptarë e shohin pasues të Ramës në krye të Partisë Socialiste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *