Te Gjitha, Tech

WhatsApp sjellë risinë për përdoruesit

WhatsApp ka shtuar një opsion të ri përdoruesit e tij. Ky opsion ndalon të tjerët t’ju bëjnë pjesë të grupeve të ndryshëm pa marrë më parë miratimin tuaj.

Tashmë, çdo përdorues do ketë tre opsione, “askush”, “kontaktet e mia”, ose “çdo person”.

Përfshirja e në grupe pa dëshirën tuaj është konsideruar nga drejtuesit e WhatsApp, si diçka bezdisëse dhe për këtë arsye kanë sjellë risinë e re.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *