Ngjyra, Te Gjitha

Ndërron jetë gazetari shqiptar

Ditën e sotme ka ndërruar jetë poeti, shkrimtari dhe gazetari Fluturak Gërmenji në moshën 71-vjeçare dhe lajmi i trishtë është bërë i ditur nga të afërmit e të ndjerit.

Ai ka lindur në Vlorë, ndërkohë është rritur dhe ka jetuar në kryeqytet deri në ditët e fundit të jetës.

Rikujtojmë se Gërmenji ka punuar si zëdhënës i Leka Zogut për një kohë të konsiderueshme, po ashtu ai ka qenë autor i disa vëllimeve poetike si “Kambanat zgjojnë Shqiponjat”, “Ftesë për vallëzim”, etj. /newsbomb.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *