Kryesore, Pushteti, Te Gjitha

Martohet Besa Shahini, ministrja që ndau deputetin nga gruaja

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini i ka dhënë fund beqarisë. Në një postim në rrjetet sociale aji njofton se ka bërë celebrimin me deputetin Dardan Molliqaj.

Ky i fundit ka qenë pjesë e Vetëvendosjes por pas përplasjeve në këtë parti, ai kaloi me Partinë Socialdemokrate që u formua më pas.

Në Kosovë, në rrethin politik, por edhe në rrethin e gazetarëve, emri i Besa Shahinit lakohet si gruaja që shkaktoi divorcin e deputetit Dardan Molliqaj. Ky i fundit, ka braktisur gruan e tij, me të cilën ka një vajzë, për ministren Shahini.

Ndërkohë Besa Shahini në 18 janar të këtij viti mori zyrtarisht postin e ministres, pasi më herët ishte zëvendës-ministre.Ajo ka lindur në Prishtinë, në vitin 1982 dhe ka një karrierë profesionale të pasur në Kosovë, Gjermani, Kanada dhe së fundi, në Shqipëri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *