Te Gjitha, Tech

Nëse doni sa më shumë “like” në foto, eliminoni veshjet me këtë ngjyrë

Nëse ke plane të mëdha këtë fundjavë, duhet patjetër t’i dokumentosh ato në mediet sociale.

Por para se të mbushësh Instastory-n me momentet më të bukura, selfies në pasqyrë apo karaoke netëve të vona, sigurohu që të zgjedhësh një gjë të përshtatshme për kamerën. Dhe me këtë nënkuptohet ngjyra e duhur.

Ngjyrat, sipas ekspertëve, kanë rëndësi për 90 për qind të trupit. “Cila është e duhura?” është pyetja. Ngjyrat e zbehta, në përgjithësi, duhen lënë jashtë. Por e verdha, në mënyrë specifike, është një zgjedhje e përsëritur dhe shumë e vështirë për kamerën.

“E verdha është një ngjyrë shumë e vështirë për të tërhequr pëlqime”, tregon stilistja e shumë VIP-ave, Jeni Elizabeth.

“E verdha është një ngjyrë e lumtur, e bukur dhe tërheqëse për sytë”, – shpjegon Jeni Elizabeth. Por rreziku qëndron te këndvështrimet.

“E verdha mund ta tregojë edhe më të zbehtë personin në një foto. Ajo mund të të tregojë sikur je i sëmurë më shpejt sesa të tregojë se dukesh e mrekullueshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *