Te Gjitha, Yjet

5 kuriozitete për çdo shenjë horoskopi

Dashi

 • Dashi është shenja më impulsive e zodiakut.
 • Dashi urren akuzat dhe urdhërat, i pëlqen ti bëjë gjërat në mënyrën e tij.
 • Thotë gjithçka që mendon dhe bën gjithçka si e mendon pa pasur frikë.
 • Nuk e pëlqen monotoninë.
 • Mos bëni shaka me një Dash të qetë, shpërthen shumë shpejt.

Demi

 • Demi është shenja më kokëfortë e zodiakut.
 • Nuk i pëlqejnë ndryshimet, preferon qendrueshmërinë.
 • Mendon shumë para se të flasë.
 • Është shumë analitik,i përdor shumë mirë shqisat.
 • Pavarësisht vështirësive nuk dorëzohet kurrë dhe kërkon të ketë stabilitet financiar.

Binjakët

 • Janë shenjë shumë e komunikueshme.
 • Janë një nga shenjat më inteligjente të zodiakut.
 • Mund të kryejnë detyra të ndryshme në të njëjtën kohë.
 • Përshtaten shumë shpejt.
 • Kanë aftësi bindëse

Gaforrja

 • Gaforrja ka instik të lindur mëmësor, ndaj dhe shpesh ndihmon miqtë dhe familjen.
 • Është shumë e lidhur me të shkuarën.
 • Është shumë e lidhur me familjen.
 • Gaforret dyshojnë për gjithçka.
 • Janë romantikë dhe të ndjeshëm.

Luani

 • Luani është shenja më mendjemadhe e zodiakut.
 • Ka natyrë lideri.
 • Janë shumë të përgjegjshëm në lidhje me detyrat e tyre.
 • Janë shumë krenarë.
 • Duan të jenë gjithnjë në qendër të vëmendjes.

Virgjëresha

 • Konsiderohet si shenja më perfeksioniste e zodiakut.
 • Ndjehet e lumtur kur ndihmon të tjerët.
 • Analizon dhe kritikon në mënyrë ekstreme.
 • Sheh detaje që nuk i sheh askush tjetër.
 • Beson tek ana e mirë e njerzve dhe lufton që ta nxjerrë në pah këtë të fundit.

Peshorja

 • Konsiderohet si shenja më elegante dhe më e ekuilibruar e zodiakut.
 • Ka një ide të fortë mbi drejtësinë.
 • E kuptojnë mënyrën se si mendojnë të tjerët.
 • Defekti më i madh i tyre është pavendosmëria.
 • Janë një shenjë shumë miqësore.
Akrepi
 • Shenja më tërheqëse dhe më intense e zodiakut.
 • Kanë personalitet shumë të fortë.
 • Janë të thellë,misteriozë dhe analitikë.
 • Mban shumë inat dhe është hakmarrës.
 • Tërhiqen shumë nga e panjohura dhe misteri.

Shigjetari

 • Shenja më aventuriere e zodiakut.
 • Janë shumë energjikë dhe të qeshur, gëzimi i tyre është ngjitës.
 • Janë një nga shenjat më të sinqerta të zodiakut.
 • Nuk i marrin me vete problemet në shtëpi.
 • E urrjenë monotoninë dhe dashurojnë sfidat.

Bricjapi

 • Shenja më e vendosur dhe më e përgjegjshme e zodiakut.
 • Kanë kujtesë shumë të fortë dhe janë shumë të kujdesshëm.
 • Janë shumë kokfortë.
 • Nuk i sjellin problemet në shtëpi.
 • Është këmbëngulës, çon çdo gjë deri në fund.

Ujori

 • Ujori është shenja më e pavarur e gjithë zodiakut.
 • Ujori është i paparashikueshëm në sjellje dhe në veprime.
 • Konsiderohet si shenja e së ardhmes, pasi veprimet e tij janë gjithnjë para në kohë.
 • Urrejnë çdo padrejtësi dhe shprehje të  injorancës
 • Jeton  jetën pa pasur frikë nga mendimi i të tjerëve.

Peshqit

 • Konsiderohet si shenja më ëndërrimtare e zodiakut.
 • Janë shumë intuitivë dhe të ndjeshëm.
 • Kanë zemër të madhe, janë gjithmonë të gatshëm për të ndihmuar njerëzit që kanë nevojë.
 • Është naiv nga natyra, beson tek mirësia e njerëzve dhe nuk mendon kurrë keq.
 • Kanë lidhje të forta me artet që shprehin natyrën njerëzore si pikura,muzika dhe letërsia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *