Sport, Te Gjitha

Wayne Rooney qenka arrestuar dhe askush nuk e dinte!

Futbollisti i njohur anglez Wayne Rooney është arrestuar nga policia. Ish-futbollisti i Manchester United dhe kombëtares angleze u arrestua pasi u kap në drejtimin e mjetit në gjendje të dehur dhe për shkak të sharjeve në publik.

Ngjarja e raportuar në media këtë fundjavë, ka ndodhur në 16 dhjetor.

Rooney u prangos nga policia në aeroportin e Washington, SHBA, teksa kthehej nga një udhëtim me avion privat në Riad, ku mori pjesë në një aktivitet sportiv.

Lajmi për arrestimin dhe dërgimi në një burg në kontenë e Loudoun, u konfirmua edhe nga policia.

Por ai u lirua në 4 janar, me procedurë të përshpejtuar, duke shpëtuar vetëm me gjobë.

Edhe në vitin 2017 ai u kap duke i dhënë mjetit nën efektin e alkoolit, duke iu hequr patenta për dy vite

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *