Doktori

Pse duhet të lini gjithmonë një kokërr qepë të qëruar në dhomë

Vetitë e qepës janë të njohura për shëndetin, ndaj këshillohet që të konsumohet rregullisht.

Por nëse vetitë antibakteriale dhe kurative janë të njohura, ka një tjetër veti të saj të cilën nuk e njihni.

Kështu nga sot bëni mirë që të lini një kokërr qepe të qëruar në dhomë, sidomos në stinën e dimrit.

Kjo pasi një kokërr qepë në dhomë arrin që të thitë të gjitha bakteret duke mbrojtur shëndetin tuaj.

Në këtë mënyrë parandalohen sëmundjet dhe virozat e dimrit.

Këshillohet që një kokërr qepë të mos mbahet më shumë se 24 orë, ndërsa më tej vendosni një tjetër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *