Yjet

Horoskopi javor, 7-13 janar 2019

Dashi

Të lindurit nën shenjën e Dashit, tregohuni të hapur këtë javë me njerëzit e rinj që do të hyjnë në jetën tuaj. Kjo mund të ndodhë në jetën tuaj të përditshme, nëpërmjet punës tuaj ose përmes rrjeteve sociale. Një ngjarje në jetën e një gruaje do të jetë një rast për biseda me të afërmit dhe miqtë. Ndoshta ajo jeton me ndonjë iluzion ose është subjekt i mashtrimit të dikujt. Gjatë javës do të ketë tensione në një lidhje romantike ose familjare, lidhur me një dokument financiar ose para. Ngjarjet e mira gjatë javës ose rastet për takime gjatë këtyre shtatë ditëve do të jenë të lidhura kryesisht me burrat nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve. Meshkujt do të gëzojnë një dhuratë ose përfitim material. Në përgjithësi, në një nivel material, java do të jetë e suksesshme për të gjithë përfaqësuesit e Dashit. Surprizat kryesore të javës do të ndodhin në shtëpinë tuaj ose do të lidhen në një farë mënyre me pronën që zotëroni.

Demi

Të lindurit nën shenjën e Demit, gjatë javës mund të fyeni ose të lëndoni një njeri me fjalë ose veprime. Ju do të keni një arsye për një qëndrim të tillë ose disa raste të fshehur në veprimet e tij. Java do të jetë e mirë për biznesin ose punën tuaj, pasi do të dalin mundësi të reja, megjithëse më pak të zhvilluara. Kjo do të jetë një javë e mirë për të kërkuar një punë të re ose për të zgjeruar biznesin në të cilin po angazhoheni. Gjatë javës, do të befasoheni nga lajme të pakëndshme që ndoshta kanë të bëjnë me dikë që njihni, por gjithashtu mund të lidhen me zhvillimin e një situate të rëndësishme për ju. Kjo do të jetë një periudhë e pafavorshme për veprim gjyqësor ose ligjor. Shumë nga planet tuaja gjatë javës do të përjetojnë ndryshime të papritura ose të padëshiruara, pasi ju do të duhet të merren me disa ndikime të pafavorshme në jetën e njerëzve përreth jush.

Binjakët

Të lindurit nën shenjën e Binjakëve, këtë javë do të vazhdojë dalja e ngadaltë nga një krize e shëndetit, emocionale ose profesionale. Ndikimi i pafavorshëm që keni përjetuar gjatë dy javëve të fundit ka filluar të japë ndikime më të mira. Kjo do të jetë një javë interesante, sepse nganjëherë shanset do të dalin papritur dhe do t’ju habisin me atë që do të ofrojnë. Shumica e gjërave të reja në jetën tuaj do të vijnë përmes njerëzve ose ngjarjeve nga qytetet dhe fshatrat e tjera. Kjo do të jetë një javë e mirë për një udhëtim, pavarësisht nga shkaku i saj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të gëzosh para në buxhetin e familjes, para për një fëmijë ose nga një fëmijë dhe të tjera. Shumë do të përjetojnë ngjarje të rëndësishme që lidhen me një fëmijë apo të ri në familje, të cilët do të shoqërohen me sukses ose ndryshime në jetën e tyre personale. Këtë javë do të angazhoheni në një farë mënyre me një grua nga rrethi juaj i miqve që nuk jetojnë në të njëjtin qytet me ju. Ajo mund t’ju kërkojë për një shërbim, informacion, këshilla dhe të tjera.

Gaforrja

Të lindurit nën shenjën e Gaforres, këtë javë do të merrni një vendim të vështirë që mund të ndikojë edhe në shëndetin tuaj, si pagjumësia, migrena dhe të tjera. Vështirësia është për shkak të faktit se vendimi vjen me një ndryshim të madh në stilin e jetesës ose në punën tuaj. Gjatë javës ju do të merrni një informacion interesant dhe do të mbani një bisedë të rëndësishme me një grua, që do të ketë një ndikim në planet apo vendimet tuaja. Ndikimi i saj do të jetë patjetër pozitiv; pasi ajo do të jetë në gjendje që t’ju japë këshilla të mençura ose praktike. Këtë javë, do të shihni ndryshime ose ngjarje në punën e njerëzve në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve. Java do të jetë e favorshme për prezantime, promovime apo intervista për një punë të re. Ju do të keni fat, prandaj përpiquni të gjeni një zgjidhje praktike për problemet tuaja. Java do të jetë e dobishme në këtë aspekt, prandaj mos e shpërdoroni kohën tuaj të çmuar.

Luani

Të lindurit nën shenjën e Luanit, këtë javë shumë nga vëmendja juaj do të drejtohet në dramën personale në jetën e një personi në rrethin tuaj të miqve. Ky person jo domosdoshmërisht duhet të jetë një nga të njohurit tuaj të vjetër, mund të jetë një nga miqtë tuaj relativisht të rinj. Në jetën tuaj personale do të kuptoni shumë rreth ngjarjeve të kaluara, për të cilat keni pasur ide krejtësisht të ndryshme ose i keni përjetuar me shumë dhimbje sesa duhej. E gjithë kjo do të ndodhë në një mënyrë të papritur, edhe pse nuk ka gjëra të rastësishme në jetë. Problemet familjare në jetën e një gruaje që është e afërmja ose e dashura juaj vazhdojnë të thellohen. Nuk është e qartë se ku mund të shkojnë, nëse do të shkaktojnë ndarje apo divorc; ndoshta do të ketë ende një kompromis për mbijetesën e kësaj martese. Këtë javë, shmangni veprimet që lidhen me blerjen ose shitjen e një lloji të pronës. Ju mund të bëni një shpenzim për një pronë që është në fakt në pronësi të prindërve tuaj ose prindërve të bashkëshortit tuaj, por që do të jetë një lloj investimi edhe për ju.

Virgjëresha

Të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës, këtë javë do të ndiheni të zhgënjyer ose të ofenduar nga lajmet apo fjalët e një njeriu që mund të jetë më i ri se ju. Ju mund të justifikoni veprimet e tij me moshën e re, por e kuptoni se e vërteta nuk është pikërisht ajo. Nëse duhet të udhëtoni këtë javë, kini kujdes me bagazhet, biletat, portofolin dhe çdo gjë tjetër që është e rëndësishme për këtë udhëtim. Java është e favorshme për udhëtime, por kërkon më shumë vëmendje në përgatitjen dhe zbatimin e saj. Nëse keni ndonjë parashikim të veçantë rreth parave ose një dokumenti financiar, kjo javë mund t’ju habisë aq shumë sa të shkaktojë konflikt ose mosmarrëveshje me dikë që do të përfshihet në këtë situatë. Kjo është një javë e pafavorshme për kredi apo ndonjë operacion financiar të rrezikshëm. Java nënkupton një ngjarje të rëndësishme që përfshin një djalë, një nip apo një tjetër të ri nga familja juaj. Meshkujt do të duhet të marrin përgjegjësi më të mëdha për familjen ose fëmijët e tyre.

Peshorja

Të lindurit nën shenjën e Peshores, përpara jush është një javë shumë dinamike në të cilën mund të arrini suksese të rëndësishme, varësisht nga ambiciet dhe aktiviteti juaj. Definitivisht ju nuk do të humbisni shanset apo mundësitë. Gjithçka do të varet nga ajo që mund të angazhoheni dhe çfarë lloj ngarkese mund të merrni përsipër. Java do të sjell takime të rëndësishme dhe biseda me gratë. Mund të ketë një situatë në vendin tuaj të punës ku mund të diskutoni përfshirjen e një gruaje në ekipin tuaj. Është e mundur që ajo të ketë plane për ndryshim, ose për shkak të pakënaqësisë suaj, ju mund të dëshironi të kërkoni që ajo të hiqet. Gjatë javës duhet të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet financiare me burrat, pasi mund të ketë keqkuptime ose probleme të ndryshme. Jeta juaj e dashurisë nuk do të ngecë kurrë, por sigurisht që do të jetë më aktive ose më interesante për meshkujt kryesisht.

Akrepi

Të lindurit nën shenjën e Akrepit, këtë javë do të jeni të ngarkuar nga shumë ngjarje të rëndësishme në jetën e të afërmve tuaj. Mund të ketë ndryshime brenda shtëpisë tuaj ose një vendim i rëndësishëm mund të bëhet në interes të familjes suaj. Ju mund të keni bisedime këtë javë ose të diskutoni disa ide financiare me dikë në rrethin tuaj të miqve. Është e mundur, falë këtyre marrëdhënieve, që të merrni një dokument financiar ose një kredi të rëndësishme për ju. Gjatë javës disa prej jush do të kenë një arsye të papritur për një udhëtim që mund të ketë lidhje me një pronë që zotëron në një vend tjetër. Në tërësi, java kërkon që ju të jeni më të vëmendshëm kur jeni duke udhëtuar dhe duke marrë parasysh motin apo trafikun rrugor. Megjithatë gjatë javës, përmes një konflikti të pakëndshëm, do të jeni në gjendje të vendosni mendimin dhe vullnetin tuaj, për diçka që mendoni se është e rëndësishme për fëmijën tuaj.

Shigjetari

Të lindurit nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë ju do të arrini suksese shumë të rëndësishme për ju. Suksese që do t’ju kërkojnë të kapërceni një përplasje me njerëz hipokritë ose manipulues. Në disa raste, ju do të arrini rezultate të rëndësishme, por do t’ju duhet të paguani koston e disa sëmundjeve shëndetësore: problemet e presionit të gjakut, pagjumësia, migrena dhe kështu me radhë. Ju tani do të kuptoni rëndësinë e ndryshimeve që po ndodhin në jetën tuaj, pa marrë parasysh sesa janë të ndritshme. Ata do të prekin më shumë jetën tuaj personale ose intime, por do të jenë të mira për ju dhe do të pritet nga ju. Këtë javë do të keni një bisedë në familjen tuaj dhe do të bëni një përzgjedhje të planeve tuaja për shkak të shfaqjes së disa rrethanave të reja ose shfaqjes së opsioneve të ndryshme. Është e mundur të diskutoni praninë tuaj në një takim të rëndësishëm familjar. Këtë javë, ju do të duhet të takoni miq, të cilët do të jenë të bezdisshëm ose shumë të zënë me ankesat dhe problemet e tyre. Është e mundur të vizitoni shtëpinë e të afërmve ose miqve në një rast të pakëndshëm.

Bricjapi

Të lindurit nën shenjën e Bricjapit, këtë javë do të keni takime me njerëz të ndryshëm të cilët do t’ju mbushin me emocione pozitive ose përmes të cilëve do të merrni informata të dobishme. Në punën tuaj, tregohuni realist dhe mos lejoni që pritshmëritëë më të larta të të ardhurave financiare, të ndikojnë në vendimet tuaja. Nëse punoni me para, jini të vëmendshëm në mënyrë që të shmangni një gabim të pakëndshëm ose të bëheni objekt mashtrimi. Jeta juaj personale do të jetë e paqëndrueshme, mjaft e paqartë, ose do të dalin kontradikta të ndryshme. Më e komplikuar do të jetë çështja e dashurisë për gratë e reja, të cilat do të përjetojnë një provë serioze të marrëdhënieve të tyre. Këtë javë, mos u premtoni ose kërkoni një premtim, pasi do të ketë ndryshime që do të pakësojnë rëndësinë e këtyre premtimeve. Java do të jetë e vështirë në zhvillimin e gjykatave dhe padive. Me të njohurit tuaj të rinj, mos u nxitoni për të marrë një mendim paraprak.

Ujori

Të lindurit nën shenjën e Ujorit, këtë javë do të keni plane në lidhje me shtëpinë tuaj, rinovimet dhe ndryshimet në shtëpi të ndryshme. Disa prej jush mund të presin ngjarje që lidhen me blerjen e një shtëpie të re, të pronës apo sende të tjera të shtrenjta. Java do të jetë e favorshme për udhëtime, por ndryshimet në planet tuaja nuk përjashtohen, duke përfshirë edhe shtyrjen e udhëtimit për shkak të rrethanave të ndryshme. Nëse keni pritshmëri të veçanta për lajme nga njerëz që jetojnë në një vend tjetër, kjo nuk mund të ndodhë këtë javë. Gjatë javës do të ketë tensione në familjen tuaj lidhur me një dokument ose kontratë të një natyre financiare, pagesa të humbura ose të harruara dhe të tjera. Nëse keni një fëmijë ose një të ri që jeton në një qytet apo vend tjetër, lajmi që mund të dëgjoni për të, mund të krijojë një ndjenjë nostalgjie, trishtimi apo pakënaqësie.

Peshqit

Të lindurit nën shenjën e Peshqit, këtë javë do të jeni në gjendje të përfundoni trajtimin e rëndësishëm, terapinë dhe më shumë. Java do t’ju japë shanse të ndryshme për stabilizimin dhe zgjidhjen e problemeve që kanë krijuar më shumë tension në javët e fundit. Do të ketë takime interesante dhe të paharrueshme me miqtë e rinj dhe të vjetër. Kjo do të jetë një javë e mirë për të filluar një marrëdhënie të re romantike nëse kërkoni një. Gjatë javës, ju do të përjetoni fillimin e situatave që do të rriten në konflikt ose do të bëjnë që ju të humbni. Intuita juaj e ngritur do të jetë e rëndësishme për ju dhe mos e lini atë. Java do t’ju befasojë me një bisedë ose një takim me një njeri. Nëse merrni një propozim nga një njeri, jepni kohë ta konsideroni mirë para se të jepni një përgjigje përfundimtare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *