Pazar

FOTO/ Ndodh edhe kjo! Rilindja të dënon me burg edhe për…seks

Kohët e fundit, Policia e Shtetit ditë pas dite publikon fotot e personave më të kërkuar për secilin qark, të konsideruar me rrezikshmëri të lartë.

Por, një detaj na ka habitur të gjithëve. Një shpikje e radhës e Rilindjes, e cila edhe seksin e quan vepër penale dhe për më tepër të dënon me burg.

Ndër fotot e personave në kërkim që ka publikuar policia për qarkun e Dibrës, është edhe Dashamir Beqir Havalja, i cili sipas asaj që Policia e Shtetit ka publikuar vetë në faqen e saj zyrtare rezulton të jetë i dënuar me 5 vite burg, për “marrëdhënie seksuale”.

Ligji të dënon për seks me dhunë, me të mitur, por jo vetëm thjeshtë sepse bën marrdhenie seksuale por mesa duket kjo është shpikja e radhës e Rilindjes.

Pas ligjit të Erjon Braçes, i cili të ndalon te pish Coca Cola, tashmë Rilindja mesa duket do dënoje me burg edhe ata që bëjnë seks.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *