Tech

Apple publikon listën: Aplikacionet më të shkarkuara për vitin 2018

Si çdo vit edhe sivjet Apple ka publikuar listën e më të mirave. Në këtë listë janë publikuar aplikacionet më të mira,filmat më të mirë etj.

Këtë vit Apple vlerësoi Procreate Pocket si aplikacionin më të mirë për Iphone. Ndërsa loja më e mirë e vitit është Donut Country një lojë që kombinon fizikën me lojrat formuese.

Apple ndër të tjera ka bërë publike edhe listën   e  10  aplikacioneve më të shkarkuara (pa pagesë)

YouTube
Instagram
Snapchat
Messenger
Facebook
Bitmoji
Netflix
Google Maps
Gmail
Spotify

Këto janë 10 lojrat më të shkarkuara për 2018

Fortnite
Helix Jump
Rise Up
PUBG Mobile
Hole.io
Love Balls
Snake VS Block
Rules of Survival
Roblox
Dune!
Artisti i vitit,sipas Apple është Drake, ndersa kënga më e mirë e vitit është I Like It, nga Cardi B, Bad Bunny dhe J. Balvin. Filmat më të mirë sipas listës janë: Black Panther, A Star is Born, Crazy Rich Asians.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *