Ngjyra, Te Gjitha

Nuk ndodh vetëm gjatë seksit! Këto 10 veprime gjatë ditës shkaktojnë ORGAZMËN

Të konsumosh një tuna sanduiç, çokollatë apo fruta deti, mund të shkaktojnë orgazmën. Sipas një studimi të realizuar nga “The Sun”, u zbulua se nuk është nevoja të kryesh marrëdhënie seksuale apo të masturbosh, pasi në shumë raste orgazma ndodh gjatë përditshmërisë, teksa realizojmë gjëra krejtësisht të zakonshme.

“Mund të përjetosh orgazmën teksa pret flokët, heq vetullat, realizon një tatuazh, apo edhe kur je duke pastruar dysheme” – sqaron studimi.

Por orgazma më e shpeshtë tek personat e marrë në studim, ndodhte kur konsumonin tuna!

via GIPHY

“Përjetova orgazmën kur po konsumoja tuna. Është diçka që nuk e shpjegoj dot, thjesht mënyra sesi e përtyp në gojë” – u  shpreh një nga personat e marrë në studim.

Studiuesit amerikanë theksojnë se orgazma lidhet me stimulimin e tingujve, shijes si dhe pamjes, ndaj nuk është aspak çudi që të “kënaqesh” nga të tilla veprime.

via GIPHY

10 shkaktarët e orgazmës:

Konsumimi i sanduiçit tuna

Të presësh flokët

Të ngresh valixhet

Duke nxjerrë këmbët jashtë dritares së makinës

Të bësh tatuazh

Të rrahësh vezë

Të pastrosh vezë

Të lindësh

Të pastrosh dyshemene

Të heqësh dhëmbët

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *