Te Gjitha, Yjet

Nga puna tek dashuria, horoskopi për muajin Maj 2018!

Ky është horoskopi për muajin maj 2018. Njihuni me parashikimin për punën, dhe ndjenjat, si do ecë ky muaji për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Tensioni dhe agresioni prezent tek ju do ta bëjë jetën në çift të trazuar. Nuk do të jetë e lehtë për të vazhduar një histori të lëkundur dashurie, por ata që nuk duan të heqin dorë nga shansi për të rimarrë balancën dhe harmoninë do të duhet të largojnë nga zemra dyshimet dhe zemërimin. Në këto raste, gjëja më e mirë është të qëndroni pak vetëm, të përpiqeni të gjeni atë paqe të brendshme që më pas do të ndihesh në harmoni me pjesën tjetër të botës. Për ata që janë vetëm yjet parashikojnë shumë arritje, veçanërisht nga data 20 maj e në vazhdim, kur Venusi me dashamirësinë e tij do t’ju ndezë zemrat flakë.

Puna: Sfida të reja dhe demonstrime presin Dashët në këtë muaj maj. Shumë do të duhet të luftojnë për tu vënë re dhe me Saturnin dhe Plutonin në Bricjap gjërat nuk do të jenë aspak të lehta. Është një periudhë e ndryshimeve dhe nëse ajo që ende po bëni nuk ju kënaq, ju keni të gjitha kërkesat e nevojshme për të marrë drejtime të tjera. Nga dekada e dytë e muajit, përparimet në frontin profesional do të sjellin promovime dhe çmime. Megjithatë, është e rëndësishme të bëni zgjedhjet e duhura për të marrë rezultatet e dëshiruara: Urani në shenjë premton rritje të qëndrueshme dhe sukses.

Demi

Dashuri: Në këtë muaj Urani do të hyjë në shenjë dhe do t’ju shtyjë drejt kthimeve të guximshme jo vetëm në fushën profesionale, por edhe në atë sentimentale. Dashuria është padyshim një nga pikat më delikate të vëmendjes dhe duhet të përveshësh mëngët për t’i bërë gjërat të shkojnë në rrugën e duhur. Mundësia e martesës ose bashkëjetesës do të bëhet konkrete edhe nëse në shumë histori prezenca e një partneri/e rebel mund të kompromentojë gjithçka. Por nëse kjo është pjesë e projekteve tuaja do të keni sukses. Nëse vuani nga një zhgënjim i keq, bëhuni gati për t’u kthyer në lojë. Edhe për beqarët do të ketë takime të veçanta që do të rihapin zemrën për dashuri!

Puna: Me Jupiterin në opozitë herë pas here entuziazmi do të shembet, por për fat të mirë me Saturnin dhe Plutonin, nuk do të braktiseni kurrë. Puna, edhe nëse do të jetë pak e dobët, do t’ju japë kënaqësi, por do të ishte më mirë të mbani sytë hapur dhe mos harroni se çdo rast duhet të vlerësohet me kujdes. Mos u mashtroni nga pesimizmi nëse disa zgjedhje zbulojnë ndonjë dhimbje koke të vogël, përpiquni ta zgjidhni atë. Përfitoni nga përvojat.

Binjakët

Dashuria: Binjakët kishin një jetë sentimentale mjaft të trazuar në muajt e mëparshëm, angazhime dhe shqetësime vazhdimisht në rritje. Me hyrjen e shumë yjeve në shenjën tuaj dashuria po përmirësohet vazhdimisht: qetësia që do të gjeni në jetën sentimentale do të jetë një ndihmë e madhe për t’u marrë me ndriçimin dhe ndërgjegjësimin e shumë situatave të tjera. Beqarët nuk mund të gjejnë dashurinë e madhe, por ata me siguri do të jetojnë përvoja të mbushura me pasion dhe intensitet.

Puna: Muaji i madh për ju të shenjës së Binjakëve, do të keni aftësi të mëdha për të kapërcyer çdo vështirësi. Në një nivel praktik, shumë prej jush së fundi do të jenë në gjendje të mbyllin një mosmarrëveshje ligjore ose ndonjë çështje tjetër gjyqësore të gjatë. Me Jupiterin në shtëpinë e gjashtë do të vijnë edhe përfitime të reja nga punësimi dhe mundësi tërheqëse punësimi për ata që kërkojnë një punë të re. Trini i Marsit do t’ju shoqërojë për shumicën e muajve të ardhshëm dhe paralajmëron ndryshime pozitive.

Gaforrja

Dashuria: Momente të buta mund të ndodhin në jetën e një çifti në dhjetë ditët e para të majit. Marrëdhëniet e brishta do të jenë në rrezik dhe për shumë Gaforre do të jetë e vështirë të kthehet në normalitet, por në çdo rast do të ketë zgjidhje. Marrëdhëniet e testuara mirë megjithatë, edhe nëse do të tronditen pak, do të mbeten në këmbë. Dialogu për të stimuluar besimin dhe kuptimin e shëndoshë do të jetë themelor dhe pranimi i kompromiseve do të shpëtojë katastrofën. Mos e humbni mendjen për tërheqje të reja, do të ketë edhe shumë situata që mund t’ju bëjnë keq. Intrigat dhe xhelozitë mund të vënë në lëvizje beqarët, të cilët do të përjetojnë situata komplekse dashurie.

Puna: Nga mesi i majit Urani do të lejojë shumë nga shenjat për të bërë miqësi të rëndësishme në botën e punës. Ata që kanë pasur probleme ligjore, probleme me burokracinë, diskutimet me eprorët nuk do të lirohen plotësisht: Saturni në opozitë ende i komplikon gjërat dhe nuk vendos të largohet nga fusha juaj. Për fat të mirë Jupiteri në trinë mbron sferën tuaj profesionale dhe do t’ju ndihmojë të kapërceni çdo vështirësi.

Luani

Dashuria: Muaji maj do të sjellë situata të reja, por edhe të vështira. Urani do të kthehet nën kuadraturën e tij dhe do të ndodhin trazira në familje, probleme në marrëdhëniet emocionale dhe punë. Dashuria gjithashtu do të ofrojë shumë zhgënjime. Beqarët do të kenë mjaft mundësi për të përmbushur shpirtin dhe kjo falë fillimit të një marrëdhënie të re me personin e duhur.

Puna: ky muaj do të jetë konstant, por me pasoja të habitshme të paktën deri në mes të majit, një kohë kur, nën ndikimin e Uranit, ju do të jeni në gjendje për të marrë vendime të mëdha profesionale. Sukseset nuk do ju mungojnë. Vetëm duhet të jeni të kujdesshëm për xhelozinë e disa të afërmve të cilët nuk do e pëlqejnë shumë ngjitjen tuaj.

Virgjëresha

Dashuria: Shumë lajme për Virgjëreshën, do të mbulojë jetën e saj të dashurisë. Në qoftë se për ndonjë arsye ju keni ndalur ëndrrat dhe i keni mbyllur ato në sirtar për një kohë të gjatë, tani është koha që të guxoni. Sidomos nga mesi i majit deri në fund bashkë me partnerin/en mund të hidhni hapa të rëndësishëm nëse jeni në çift, ndërsa ata që janë të vetëm mund të gjejnë personin e zemrës me të cilin do ndajnë ëndrrat dhe aspiratat. Prej tani ju mund të jetoni ëndrrat tuaja në dashuri pa asnjë shqetësim.

Puna: Muaji maj do të hapë dyert për të lindurit e Virgjëreshës në horizonte të reja. është koha të guxoni dhe të jeni të vendosur në vendimet dhe hapat që do ndërmerrni në fushën profesionale, ajo që ju duhet është vetëm pak ambicie. Saturni dhe Plutoni do të jetë në krahun tuaj dhe do ju japë mbështetje pa kushtëzim për të rritur objektivat.

Peshorja

Dashuria: Pas një periudhe hezitimi vjen një pikë kthese në jetën në çift që është planifikuar për një kohë të gjatë dhe qartësia e ndjenjave do t’ju frymëzojë për të marrë vendimin e duhur. Ju do të gjeni cilësinë në marrëdhënie dhe nëse në anën tjetër mund të ketë një rezistencë momentale, perspektivat tuaja nuk do të zhgënjehen. Jepini më shumë të dashurit/ës tuaj dhe do të merrni shumë dashuri dhe përkushtim në kthim. Beqarët mund të bëjnë takime interesante në fund të muajit, të cilat mund të çojnë në diçka serioze dhe jo vetëm kënaqësi.

Puna: Muaji maj mund të lëkundet për shumë Peshore. Urani në opozitë shpall një sferë profesionale me disa të papritura: kërcimi i karrierës që keni dhënë me siguri mund të shtyhet dhe një qiell i mjerë mund ta vendosë durimin tuaj në provë. Mos u shqetësoni, kjo do të jetë vetëm një çështje e kalimit të problemeve, situata do të përmirësohet me të vërtetë nga gjysma e dytë e majit dhe do të jetë vazhdimisht në rritje. Së shpejti pozicioni i Marsit do t’ju ofrojë vendosmërinë e nevojshme për të transformuar shumë situata negative në situata më të favorshme.

Akrepi

Dashuria: Për shumë Akrep fillon një periudhë zbulimesh të reja, duke kërkuar paqen që mund të keni humbur nga frika se jeni vetëm. Ata që janë në çift dhe të qëndrueshëm do të kenë shumë mundësi për të shijuar vetveten dhe për të organizuar udhëtime, për të gjetur ekuilibrin dhe harmoninë. Perspektiva të mira për të folur për tema serioze si martesa, ndoshta për t’u programuar për t’u marrë me gjithçka me më shumë siguri. Beqarët do të kërkojnë me forcë një person për të cilin ata mund të japin vëmendjen e tyre, diçka e re mund të vijë rreth mesit të muajit, kur hijeshia juaj do të jetë e padiskutueshme!

Puna: Ju keni lënë pas një muaj mjaft të vështirë, të dominuar nga keqkuptimet midis kolegëve në punë. Tani është koha për të hequr qafe çdo konflikt dhe për të vazhduar rolin tuaj, duke i lënë të gjithëve mundësinë për të ushtruar të tyren. Megjithatë, mos merrni përgjegjësi për situata të caktuara, por delegoni detyrat dhe gjithçka do të zgjidhet. Mundohuni gjithashtu të theksoni aspektet pozitive të asaj që keni arritur, edhe nëse me vështirësi dhe sigurisht që do të ndiheni të kënaqur.

Shigjetari

Dashuria: Këtë muaj yjet do t’i japin shumë Shigjetarëve një dozë të mirë të butësisë, e cila do t’i ndihmojnë ata për të buzëqeshur. Ju do të animoheni nga një energji e fortë që do t’ju frymëzojë për të kuptuar anët e errëta të të dashurit/ës tuaj dhe për të vlerësuar anët e tij/saj më të mira. Mërkuri do të jetë në gjendje të mirë në sferën e ndjenjave dhe shumë gjëra do të zbuten, pa ndonjë ndërhyrje nga ana juaj. Ata që janë vetëm në dekadën e dytë të muajit maj do të kenë shumë mundësi për të njohur dikë me të cilin/ën do të angazhohen për të hedhur hapa të sigurtë.

Puna: Interesante pjesa e parë e muajit, shumë prej jush do të jenë më të ekspozuar për ndryshime që me siguri do të ju lejojnë për të nxjerrë në rrugën e drejtë qëllimet e caktuara. Në këtë udhëtim do të jetë e domosdoshme të kuptoni cilat janë mundësitë më të mira për rritjen personale dhe profesionale.

Bricjapi

Dashuria: Marrëdhënia me të dashurin/ën këtë muaji do të shkojë mjaft mirë, ju do të duhet të përballeni me ndonjë keqkuptim të vogël, por gjithçka do të funksionojë në mënyrën e duhur. Prania e Saturnit në shenjë do t’ju bëjë të fortë dhe të vetëdijshëm për energjinë tuaj dhe hijeshinë tuaj. Pasioni, protagonist i zemrës suaj, do t’ju bëjë të kaloni momente të paharrueshme. Çdokush që tashmë është në çift do të mendojë për konsolidimin e marrëdhënieve, ndërsa historitë e reja do të lulëzojnë pas mesit të muajit. Beqarët gjithashtu do të kalojnë një periudhë të ngrohjes së zemrës.

Puna: Ndikimi i Uranit do të jetë themelor në punë dhe do t’ju lejojë të merrni kënaqësi të mëdha në këtë muaj maj. Mundohuni të provoni veten, të besoni në veten tuaj dhe të jeni të sigurt për cilësitë tuaja. Së shpejti do të keni aftësinë për të rregulluar perspektivat tuaja dhe për të përfituar nga çdo situatë për të bërë biznes ose për të mbajtur partneritete të frytshme profesionale. Jepini shtysë të re në jetën tuaj punës!

Ujori

Dashuria: Parashikimet këtë muaj premtojnë lumturi dhe kënaqësi rreth sferës sentimentale. Jini të kënaqur të shprehni ndjenjat tuaja dhe të gëzoni kohën e mirë me të dashurin/ën tuaj. Në gjysmën e dytë të muajit mund të ketë disa fërkime në marrëdhënie, por nëse dini se si të përfitoni nga hijeshia juaj, do të jeni në gjendje ta ktheni vëmendjen e të partnerit/es tek ju. Beqarët do të vihen në kërkim për personin e duhur dhe gjetja e tij/saj do të jetë një sfidë e vërtetë. Në çdo rast, provo veten dhe do të shihni se do të merrni rezultate të mira!

Puna: Jupiteri është përpjekur të vendosë shkopinj në rrotat tuaja në rrugën profesionale, por ju nuk keni ndërmend të dorëzoni. Falë pranisë së Marsit, do të jeni në gjendje të punoni shumë për të marrë atë që dëshironi dhe do të jeni në gjendje për të pushtuar hapësirën tuaj. Është një periudhë e mundësive të mëdha, për rritje për të ardhmen tuaj, por mendoni për çdo vendim që duhet të bëni për t’u siguruar që jeni në rrugën e duhur.

Peshqit

Dashuria: Në dashuri ju duhet të përpiqeni të shmangni polemika dhe argumente. Disa të lindur të kësaj shenje mund të kenë të bëjnë me një kthim nga e kaluara, por ju duhet ta mbani larg. Java e parë e muajit do të karakterizohet me nervozizëm dhe humor të luhatshëm, i cili nuk do të marrë vendimet e duhura për jetën private. Peshqit beqarë do të hapin zemrat e tyre ndaj emocioneve të reja dhe mund të shikojnë për të ardhmen me më shumë optimizëm: Shpresa është që të gjejë njeriun e zemrës dhe yjet do të jenë në anën e atyre që janë në kërkim.

Puna: Edhe pse fillimi i muajit nuk do të sjellë rezultate të mira, jini të durueshëm se shumë shpejt do të arrijnë. Disa mund të rinovojnë një kontratë ose marrëveshje dhe të përmirësojnë gjendjen e tyre të punës, por do të duhet të presin të paktën pjesën e fundit të muajit për të arritur qëllimet e dëshiruara. Më në fund do të ketë disa ndryshime që do të jenë vendimtare për zgjidhjen e situatës suaj. Ndërkohë, përpiquni të merrni gjërat pozitive në lëvizje dhe mos i lini ato t’ju dalin nga dora.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *