Te Gjitha, Yjet

Makina e duhur për çdo shenjë Horoskopi!

DASHI – Juve ju pëlqen shpejtësia dhe, po të kishit mundësi, do të shëtisje nëpër gjithë qytetin në një makinë Formula 1. Makina juaj e ëndrrave, ajo që ju përfaqëson më së shumti është Ferrari Testarossa. Për ju, ngjyra është gjithashtu një tërheqje e fortë dhe e kuqja e Ferrarit ju jep pasion dhe intensitet. Qëllimi për përsosmëri është thelbësor për të ecur përpara me një frymë entuziaste dhe energjike. Për të ecur me hapin e kohës, do të jeni të lumtur të përshtateni me modelet më të fundit si pista 488.

DEMI – Cila makinë mund t’ju përfaqësojë më mirë se ajo që ka simbolin e demit? Lamborxhini është pa dyshim makina që ju përshtatet dhe fakti më i çuditshëm, të cilin ndoshta nuk e keni ditur, është se ky simbol është zgjedhur si një stemë pikërisht sepse themeluesi i Lamborxhinit i përkiste shenjës zodiakale të Demit. Ky dem simbolizon forcën dhe agresionin që janë pjesë e juaja. Aventador është një model që ju frymëzon, por ju preferoni një One-Off të rehatshëm dhe ekskluziv.

BINJAKËT – Ju jeni një person i gjallë dhe eksploziv. Makina e ëndrrave tuaja duhet të dijë të kombinojë një stil strikt sportiv me teknologji të lartë. Dhe kjo është arsyeja pse makinat që ju përfaqësojnë më shumë janë Lotusi. Përballë një Evora GT410 sportive mund të humbni mendjen. Ju zgjidhni ngjyrat që janë të ndezura dhe të ndritshme, sepse ata e rrisin edhe më shumë eksitimin që ndieni para makinave me një gamë të lartë. Një Lotus, edhe nëse është i dorës së dytë, mund të jetë një nga blerjet tuaja shumë të çmendura!

GAFORRJA – Nuk e keni zakon të bëni shumë lëvizje, sepse për të lëvizur duhet të lëvizni gjithë familjen tuaj, shpesh shumë të madhe. Kjo është arsyeja pse makina që përfaqësoni më së shumti duhet të projektohet në mënyrë specifike për të siguruar komoditet për ju dhe të dashurit tuaj. Opel mund t’iu kënaqë me modelin Opel Astra Sports Tourer. Fakti që në emër të këtij modeli shihni fjalën “astra” ju intrigon dhe ju tërheq, sepse gjithmonë ekziston një marrëdhënie e mirë mes jush dhe yjeve!

LUANI – Makinat që ju përfaqësojnë më së miri janë Peugeot, jo vetëm sepse simboli i tyre është një luan, por edhe sepse motoja e automakerit është “Motion & Emotion”, që është “Lëvizja dhe Emocioni”. Për ju emocionet janë jetësore në çdo gjë, madje edhe kur zgjidhni makinën tuaj. Një nga SUV-të e reja me siguri do t’ju bëjë të ndiheni mbresëlënës në mes të rrugës, por ju preferoni një model më elegante, si 508 SW, pa dyshim i pajisur me të gjitha mundësitë e mundshme!

VIRGJËRESHA – Për një person aq të thjeshtë sa ju, një model shumë i shkëlqyeshëm i një game sportive mund të jetë i tepruar. Ju identifikojnë më mirë modelet më klasike, të thjeshta dhe praktike në trafik. Fiat sigurisht që mund të ofrojë shumë zgjidhje në përputhje me shijet tuaja dhe me kërkimin tuaj të vazhdueshëm për kursime. Panda ushqyer me metan ose GLN është gjithashtu një zgjidhje e mirë për të pasur një ndikim më të ulët në mjedis. Modelet e ndryshme të 500 në vend të kësaj mund të kënaqin kapriçot tuaja të vogla.

PESHORJA – Makina juaj ideale duhet të dijë t’iu përfaqësojë gjithçka dhe për gjithçka. Ju kërkoni elegancë, sqimë, stil. Kjo është arsyeja pse makinat që lidhen më lehtë me shenjën tuaj janë Mercedes. S-Class Coupé duket të kombinojë në një makinë të gjitha ato që ju karakterizojnë më së shumti. Ju pëlqejnë ngjyrat e matura dhe të errëta dhe mos e neglizhoni cilësinë e brendshme. Për të lëvizur lehtë në qytet, midis një ngjarjeje shoqërore dhe tjetrës, edhe Smart mund të jetë një model në përputhje me personalitetin tuaj.

AKREPI – Ju nuk e doni gjysmën e masave dhe për t’iu përfaqësuar sa më mirë keni nevojë për një makinë agresive, por në të njëjtën kohë elegante dhe të fuqishme. Jaguar, simbolizuar nga jaguar, kafshë nga e cila admironi egërsinë, kohën, aftësinë për të qenë të shkathët dhe për të shfrytëzuar mundësitë, mund të jetë sigurisht e duhura për ju. Jaguar XJ, luksoze, nuk ka asgjë që ju të ankoheni. Për ju nuk ka zgjedhje të ngjyrës gri: ose të gjitha të bardha ose të zeza, dhe zakonisht zgjidhni të zezën.

SHIGJETARI – Simboli i kalit të vogël është një nga simbolet që ju gjeni më përfaqësues për ju, duke marrë parasysh gjithashtu ngjashmërinë me simbolin e shenjës tuaj të zodiakut, centaurin. Makinat që mund t’iu përfaqësojnë më së miri ju janë Porsche, të cilat kanë symbol emblemën me kalin e vogël në mes. “Panamera 4 E-Hybrid Sport Turizmi” përmban në një emër gjithçka që ju dëshironi nga jeta dhe jo vetëm nga makina juaj: duke bërë sport dhe udhëtime, gjithnjë dhe në çdo rast.

BRICJAPI – Një person klasik si ju mund të përfaqësohet nga modelet që janë klasike, por në të njëjtën kohë janë të rëndësishme dhe mbresëlënëse. Ju keni një karrierë për ta çuar përpara dhe doni që makina juaj ta simbolizojë këtë gjithashtu. Bmw me siguri mund të ofrojë një gamë të gjerë zgjidhjesh që i përshtaten personalitetit tuaj të rreptë. Në mesin e modeleve të biznesit, as nuk e dini se cili mund t’iu përfaqësojë më së miri ju. Sigurisht, në qoftë se ju me të vërtetë doni ta blini një, ju do të preferoni ndonjë të dorës së dytë, për të shpenzuar më pak.

UJORI – Një person çuditës dhe inovativ si ju pretendon të përfaqësohet nga një makinë shumë teknologjike, e cila di të respektojë mjedisin, duke ruajtur potencialin e saj të lartë. Makina që ju përshtatet është pa dyshim Tesla, mbretëresha e makinave elektrike. Fakti se emri i tij ishte zgjedhur në nder të shpikësit të njohur dhe gjeniut Nikola Tesla vetëm rrit tërheqjen tuaj për këtë makinë. Një Tesla Roadster është dërguar në Mars dhe ju do të donit t’ju dërgonte gjithashtu!

PESHQIT – Planeti juaj guvernator Neptuni, zot i detit, ka tridentin si simbolin e saj. Dhe kjo është arsyeja pse makinat që më së miri ju përfaqësojnë janë Maserati, pasi simboli i tyre është gjithashtu trident. Ky simbol u zgjodh pikërisht në lidhje me statujën e Neptunit në Piazza Maggiore në Bolonjë. Nga një ghibli që ju kujton ngjyrat e detit mund të bini edhe në dashuri. Edhe nëse blerja mund të mbetet përgjithmonë një ëndërr, gjithsesi do të ishte një ëndërr e bukur!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *