Dardani, Te Gjitha

Behgjet Pacolli merr pasaportë shqiptare

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka marrë pasaportën shqiptare. Gazeta Shqiptare mëson se politikani kosovar, i njohur po ashtu për bizneset e tij të shumta, ka kërkuar shtetësinë shqiptare.

Kështu presidenti Ilir Meta, ka firmosur dhënien e pasaportës shqiptare për Behgjet Pacollin.

Ai u bë zëvendës kryeministër dhe Ministër i Jashtëm, pas arritjes së një marrëveshje koalicioni mes PDK-AAK-Nisma dhe Aleancën Kosova e Re (partia tij).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *