Dardani, Te Gjitha

Çfarë po ndodh? Kotzias, sërish në Tiranë pas Pashkëve

Vetëm pak ditë pas takimit që zhvilloi me homologun shqiptar Ditmir Bushati, Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias do të vizitojë sërish vendin tonë, në një tur dy ditor Ballkanik, shkruan media greke “Protothema”.

Sipas gazetës greke, vizita e Kotzias do të nisë të martën, pak pas Pashkëve, duke filluar nga Shqipëria, Kosova, Serbia dhe më pas në Shkup, i cili është destinacioni i tij i fundit.

Referuar burimeve të kësaj gazete, Kotzias do të shoqërohet nga një delegacion i vogël në numër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *