Te Gjitha, Yjet

Pozicioni/ Si bën seks çdo shenjë horoskopi

Dashi njihet si shenjë agresive që preferon seksin e shpejtë.

Dashi

Demi është shenjë sensuale që preferon seksin e ngadaltë me ndjeshmëri të lartë.

DEmi

Binjakët, meshkujt e kësaj shenje quhen adhuruesit e seksit të shpejtë, preferenca e tyre është të kryejnë marrëdhënie në këmbë.

Binjakwtr

 

Gaforrja, janë të ndjeshëm, sensualë dhe kërkojnë kushte të barabarta në marrëdhënie. Meshkujt preferojnë me raste që femra të qëndrojë sipër tyre, gjithmonë me sytë tek njëri tjetri.

Gaforrja

 

Luani, luani është një shenjë shumë romantike që preferon privatësinë e plotë. Prekjet nuk mungojnë gjatë aktit.

LUani

Virgjëresha, është pasiononte që e jep veten duke e treguar me lëvizje, ndërsa mashkulli prek çdo pjesë të trupit të saj. Këtë gjë e adhurojnë të dy.

Virgjeresha

Peshorja, shkëlqejnë në çdo pozicion të mundshëm të seksit. Janë të ndjeshëm dhe i mbajnë sytë mbyllur shumicën e kohës së aktit.

Peshorja

Akrepi, mashkulli ose femra që mund të zgjidhë çdo problem me seksin apo dëshirën për ekstremen, duhet të jetë patjetër një akrep. Dogy-style është më i preferuari për akrepët. Të dy luftojnë për dominancë e kështu  kënaqësia dhe ‘lufta’ shaktojnë atë që një akrep e kupton…

akrepi

Shigjetari, meshkujt e kësaj shenje preferojnë seksin në vende spontane, pa e menduar. Ata pëlqejnë edhe seksin në vende publike. Mashkulli i shigjetarit kërkon të ketë kontrollin e ndërsa femra shigjetar kërkon më shumë të shijojë.

shigjetari

Bricjapi, mashkulli do të ketë 100% kontrollin madje edhe mënyrën se si reagon femra. Preferojnë stilin doggy style, por edhe pozicionin ku vendoset një jastëk poshtë pjesës së barkut të femrat.

bricjapi

Ujori, të dy si mashkulli dhe femra kanë dëshira dhe fantazi, ata preferojnë të përdorin edhe lodra seksi.

ujori

Peshqit,  të dy janë të zotët të kuptojnë e të flasin me gjuhën e trupit. Ai e di shumë mirë çfarë kërkon femra, kështu që seksi është gjithmonë fantastik me peshqit

peshqit

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *