Pazar, Te Gjitha

Gazetari zbulon kush ka ardhur në Shqipëri në mënyrë sekrete: Si u blindua Hotel Sheraton

Artan Hoxha/ Mbrëmë, vone në mesnate, ndërsa po kërkoja me pult në dore, ndalova te TVSH-1, ku sapo nisi nje film qe me terheq shume, dhe ndalem sa here qe me del para. Titulli i filmit eshte “The special Relationships’’ (Marrëdhëniet speciale), film amerikan me aktorët Majkëll Shin dhe Denis Kuejd në rolet kryesore. Filmi i kushtohet Toni Bler dhe Bill Klinton….

Sot pasdite ndërsa takova një zyrtare të BE-se ne ambientet e hotel Sheraton, me ra ne sy kontrolli i përforcuar i hotelit dhe prezenca e madhe e trupave te policisë e Gardës. Kureshtja e profesionit me beri qe te interesohem kush ishte ky personazh qe kishte blinduar hotelin.
Dhe e dini kush na ka ardhur ne keto dite te trazuara?!!! As me shume dhe as me pak por personazhi i filmit te djeshem, Ish-kryeministri britanik Tony Blair…,
Pse ka ardhur?!!! Pse pikerisht ne keto dite me mot te trazuar?!!!….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *